Viral Pazarlama – Mükemmel Pazarlama Yöntemi

Viral Pazarlama

Viral pazarlama sosyal medyayı kullanarak belirlediğiniz hedef kitleye ulaşma yöntemidir. Viral pazarlama ses ve etkileyici bir görüntüden tamamlanan videodur. Genelde bu tarz pazarlamalarda doğrudan bir ürünü pazarlamaktansa ürünün satıldığı şirketi akılda kalıcı hale getirmeye yöneliktir. Sizlere aşağıda paylaştığım Gittigidiyor‘un yaptığı viral pazarlama videosunu izlemenizi istiyorum.

Yukarıdaki video daha önceden mutlaka karşınıza çıkmıştır. Videoyu ilk izlediğinizde kızın gerçekten aldatıldığını ve intikam almak için erkek arkadaşının eşyalarını satmak istediğini anlamışsınızdır. Fakat video da ürünleri Gittigidiyor üzerinden 1TL’den satacağını söylediğinde bunun bir viral pazarlama video olduğunu farkına vardım. Viral pazarlamanın en mükemmel yanı etkileyici bir video oluşturabilirseniz bütün televizyonlarda internet sitelerinde mükemmel bir trafik oluşur. Yukarıda izlemiş olduğunuz videoyu Türkiye’de izlemeyen kalmamıştır sanırım. Haber kanalları bile dikkat çekebilmek için videoyu yayınlama gereği duydu. Eğer sizde akılda kalıcı pazarlama yöntemi olan viral pazarlamayı kullanmak isterseniz oldukça düşünmeniz gerekmetedir.

Hakkında 42f4596e59ea61608de2da3d7a3b1fd9

1988 Yılında İstanbul'un Kadıköy ilçesinde doğdum. Son 10 yıldır internet sektörü ile yakından ilgiliyim. 3 Yıldır özel bir Bilişim şirketinde çalışmaktayım. Kalan vaktimi KazancTeknikleri.net okuyucularına ayırıyorum. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir