Kendi İşini Kurmak İsteyenlere Hibe Kredisi 2014

Hibe Krediler

hibe-krediSosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi web sitesinde açıklanan bilgilere göre, Küçük ve orta ölçekli işletmeleri Geliştirme Ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ve Türkiye İş Ve İşçi Bulma Kurumu (İŞKUR), ortaklaşa düzenledikleri Girişimcilik Proje Destek Programı kapsamında, iş kurmak isteyen girişimcilere 27 bin lira hibe verilecek. Girişimciler işlerini kurduktan 1 yıl sonra 2 yılı ödemesiz olmak üzere 36 ay vade ve faizsiz 70 bin lira kredi de kullanabilecek.

Hem istihdamı hem de verimliliği arttırmak amacıyla İŞKUR ve KOSKEB’in birlikte yürüttükleri proje doğrultusunda kendi işini kurmak isteyenlere destek çıkılıyor ve neredeyse hiç masrafsız iş kurmaları sağlanıyor. Girişimciler, hayata geçirebilecekleri projeleri hazırlayıp dosyayı KOSGEB’e sunuyor ve projesi kabul edilen girişimciye kuruluş desteği için beş bin, makine, donanım ve teçhizat giderleri için on bin, işletme giderleri desteği için de on iki bin TL veriliyor. İşletme giderleri için verilen on iki bin parça parça işletmeye ödeniyor ki işletme ayakta durabilsin diye.

Toplam da yirmi yedi bin TL hibe olarak veriliyor yani geri istenmiyor. Girişimcinin işleri yolunda giderse işletmesini oturttuktan sonra isterlerse 70 bin lira faizsiz kredi çekebiliyor ve bu krediyi iki yıl sonra otuz altı ay vade ile ödemeye başlıyor. Yirmi yedi bin lira hibe ve yetmiş bin lira faizsiz kredi imkanlarından yararlanmak isteyenlerin on sekiz yaşını doldurmuş olmaları ve ilk okul mezunu olmaları yeterli oluyor. Bu proje özellikle boşta gezen üniversite mezunları ve ev hanımları için büyük bir fırsattır.

Eğer sizin de hayata geçirebileceğiniz tutunacak bir projeniz varsa böyle bir fırsatı kaçırmamalısınız. Ev hanımları için hibe kredisi olarak kaçırılmayacak bir fırsat olan bu imkanlar doğrultusunda hem kendi işinizi kuracak hem de dilediğiniz işi yapmış olacaksınız.

Kendi işini kurmak isteyenlere hibe kredisi yirmi yedi bin lira olmakla birlikte bu para küçük bir işletme haline gelmenizi sağlayacak ve işletmenizdeki işleri yoluna koyduktan sonra yetmiş bin liralık faizsiz kredi de büyük bir şirket olmanızı sağlayacak mükemmel bir fırsat. Hemen girişimci ruhunuzu ortaya çıkarın ve bir an önce KOSGEB’e başvurarak kendi iş yeriniz sayesinde para kazanmaya başlayın.

Hakkında 42f4596e59ea61608de2da3d7a3b1fd9

1988 Yılında İstanbul'un Kadıköy ilçesinde doğdum. Son 10 yıldır internet sektörü ile yakından ilgiliyim. 3 Yıldır özel bir Bilişim şirketinde çalışmaktayım. Kalan vaktimi KazancTeknikleri.net okuyucularına ayırıyorum. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

download how to set up payroll for waitresses in quickbooks 2019 quickbooks desktop enterprise 2019 deals where do i find where quickbooks premier 2019 release date newest quickbooks 2018 desktop pro download quickbooks software online can i upload my old 32 bit quickbooks into quickbooks 2019 after mojave the best does quickbooks desktop pro include payroll sale quickbooks desktop pro 2018 download trial where is download quickbooks 2018 desktop pro 3 user download buy newest quickbooks desktop pro 2018 gear icon quickbooks software online is there a seperate quickbooks enterprise accountants version 2019