Kozmetik ve Parfüm Standı Açmanın Maliyeti

Kozmetik ve Parfüm Standı

kozmetik parfum standi
kozmetik parfum standi

Bir çok alışveriş merkezinde orta alanda stand alanı kiralayarak kozmetik yada parfüm satmaya başlayabilirsiniz. Bu sektörden aylık 100 bin liranın üzerinden kazanç sağlayan standlar olduğunu biliyor muydunuz?

Stand kiraları alışveriş merkezinin yoğunluğuna göre değişmektedir. Bazı alışveriş merkezlerinde kira fiyatları metre karesi 100$ dan başlamaktadır. Stand için yakşalık 10 metre karelik alan gayet uygundur. Kira fiyatları 2.000 ile 20.000 arasında değişebilir.

Alanı kiraladıktan sonra hangi markanın standı olacaksınız sorusu geliyor akıllara. Yada kendi markanızı oluşturarak bağımsız çalışabilirsiniz. Açık parfüm, cilt bakım ürünleri, makyaj ürünleri son derece yüksek kar oranı olan ürünlerdir. Bayilik veren bazı ünlü markalar var fakat bayilik ücretleri küçük esnafı zorlayabilir.

Biz kendi ürünleriniz ile kendi markanızı oluşturduğunuzu düşünelim. Ürünleri bir üretici firmadan uygun fiyatlara temin edebilirsiniz. Ancak bu konuda dikkat etmeniz gereken nokta ürünlerin kesinlikle kaliteli olmasıdır. Aksi taktirde kısa vadede para kazanırsınız. Bir kere ürün alan müşteri memnun kalmaması halinde ikinci kez sizde alışveriş yapmaz. Bu yüzden ürünleriniz kaliteli olmak zorunda. Bunun yanında satış elemanının güler yüzlü olması ve müşteri ile ilgilenmesi de son derece önemli bir faktördür. Sizde biliyorsunuz ki somurtkan satış elemanlarından kimse bir ürün almak istemez.

Standınız logonuz her şeyiniz mükemmel olabilir. Fakat yukarıdaki paragrafta bahsettiğim dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Temizlik, satış elemanının güler yüzlü olması ve ürünlerin kaliteli olması gibi bu ince detayları kesinlikle dikkate alarak yolunuza devam etmelisiniz. Günümüzde para kazanmak zor falan değil. Sadece yaptığınız işe saygı duymanız ve severek yapmanız gerekli.

Her neyse bir kozmetik yada parfüm standı açmanın maliyeti ortalama 50.000  ile 250.000 arasında değişmektedir. Eğer bir alışveriş merkezinde standınızı kurduysanız alışveriş merkezinin büyüklüğüne göre farklı noktalara ilginç reklamlar yaparak müşteriyi gülümsetip cana yakınlığınızı belirtmeniz işlerinizi arttıracaktır. Bu konuda kesinlikle profesyonel bir grafiker ekip arkadaşı bulmanız gereklidir.

Hakkında 42f4596e59ea61608de2da3d7a3b1fd9

1988 Yılında İstanbul'un Kadıköy ilçesinde doğdum. Son 10 yıldır internet sektörü ile yakından ilgiliyim. 3 Yıldır özel bir Bilişim şirketinde çalışmaktayım. Kalan vaktimi KazancTeknikleri.net okuyucularına ayırıyorum. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

download how to set up payroll for waitresses in quickbooks 2019 quickbooks desktop enterprise 2019 deals where do i find where quickbooks premier 2019 release date newest quickbooks 2018 desktop pro download quickbooks software online can i upload my old 32 bit quickbooks into quickbooks 2019 after mojave the best does quickbooks desktop pro include payroll sale quickbooks desktop pro 2018 download trial where is download quickbooks 2018 desktop pro 3 user download buy newest quickbooks desktop pro 2018 gear icon quickbooks software online is there a seperate quickbooks enterprise accountants version 2019