Facebook’a Reklam Vererek Ürün Satın

facebook-para-kazanmaFacebook’a reklam vermenin bir çok avantajı vardır. Bu avantajlardan en önemlisi doğrudan ürünü satmak istediğimiz hedef kitleye reklamı göstermektir. Şöyle düşünün elinizde bayanlara özel bir krem var. Bu kremin reklamını erkeklere çıkmak gereksiz tıklamalar sonucunda gereksiz reklam harcamasına sebep olur.

Bu yüzden ürünün reklamını hangi yaş aralığındaki bayanlara çıkabileceğinizi Facebook’un reklam ağı sayesinde seçebiliyorsunuz. Bu sayede ürününüzü doğrudan ürüne yönelik hedef kitleye pazarlamış olursunuz. Normal reklam ağlarında örneğin 15 liralık bir reklam maliyetinde 1 ürün satıyorsanız. Bu yöntemi kullanarak 5 liralık bir reklamda bile ürün satabilirsiniz. Fakat dikkat etmeniz gereken nokta hedef kitle analizini çok iyi yapmalısınız. Ne kadar doğru bir hedef kitleye tanıtım yaparsanız o kadar geri dönüş alırsınız.

Reklamını çıktığınız üründe hedef kitle kadar önemlidir. Ürünün bir ihtiyaç olması sizin avantajınıza olacaktır. Ürün kişilerin ihtiyacı değilde süs eşyası gibi bir ürün ise tabi ki bu durum satışlarınıza negatif olarak yansıyacaktır. İnternetten ürün satarak para kazanmak için öncelikle bir şahıs şirketi olmanız gerekmektedir. Aksi halde gelen şikayetler üzerine maddi cezaya tabir tutulursunuz. En düşük ücretler ile şahıs şirketi kurmanın masraflarını öğrenmek için “Home Ofis Şahıs Şirketi Kurmanın Aşamaları(Masrafları)” başlıklı yazımı okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Şahıs şirketi aşamasından sonra bir ürün seçmelisiniz. Bu ürünü sadece kendinizi değil çevrenizdeki insanları da göz önünde bulundurarak seçmenizi tavsiye ederim. Kişilerin ihtiyaçlarını öğrenmeniz size ürün seçme konusunda yardımcı olacaktır. Eğer süs eşyası gibi ürünleri satmak isterseniz reklam maliyetlerinin yüksek olacağını belirtmek isterim. Bu yüzden kişilerin ihtiyacı olan ürünlere yönelmenizi tavsiye ederim.

Hakkında 42f4596e59ea61608de2da3d7a3b1fd9

1988 Yılında İstanbul'un Kadıköy ilçesinde doğdum. Son 10 yıldır internet sektörü ile yakından ilgiliyim. 3 Yıldır özel bir Bilişim şirketinde çalışmaktayım. Kalan vaktimi KazancTeknikleri.net okuyucularına ayırıyorum. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

download how to set up payroll for waitresses in quickbooks 2019 quickbooks desktop enterprise 2019 deals where do i find where quickbooks premier 2019 release date newest quickbooks 2018 desktop pro download quickbooks software online can i upload my old 32 bit quickbooks into quickbooks 2019 after mojave the best does quickbooks desktop pro include payroll sale quickbooks desktop pro 2018 download trial where is download quickbooks 2018 desktop pro 3 user download buy newest quickbooks desktop pro 2018 gear icon quickbooks software online is there a seperate quickbooks enterprise accountants version 2019