Ticaret Deneme Yanılma ile Başlar

ticaret-girisimiBu zamana kadar ufakta olsa bir ticaret yapma girişiminde bulundu iseniz başlıkta demek istediğimi anlamış olmalısınız. Ufak ufakta olsa ticaret yapmak gerekir. Fakat işi ticari boyutta yapmak isterseniz kesinlikle ufakta olsa merdiven altı olarak tabir edilen bir dükkan kiralamanızı tavsiye ederim.

Farklı ürünler deneyerek bu deneme yanılma yöntemini uygulamış olursunuz. Satmak istediğiniz ürünlerin kar oranları ve reklam masraflarınızı çıkartarak güzel bir analiz etmeniz gerekir. Örneğin; A ürünü haftada 100 lira kar ettirirken, B ürünü haftada 500 lira kar ettirebilir. Bu yüzden hesaplama konusunda çok sıkı bir denetim yapmanız gerekir. Bunun dışında tabi kide satacağınız üründe bir o kadar etkilidir.

Bu sektörde dikkat edilmesi gereken bir unsurda daha önceden piyasaya sürülmemiş olan ürünleri satmaktır. Daha önceden olan bir ürünü satmak istediğinizde rekabet oldukça fazla olacaktır. Bu rekabet yüzünden ürünlerinizi düşük fiyattan satmaya başlayabilirsiniz. Bu tarz durumlarda o ürünün satışına uğraşmadan farklı bir ürün bulmanız gerekmektedir. Aslında işin en zor kısmı budur. Daha önceden piyasaya çıkmamış peynir ekmek gibi satacak bir ürün. Bu ürünün fiyatı kesinlikle uçuk rakamlar olmamalıdır.

Tabi ki bu işlere girmeden önce şirket açmanın, dükkan tutmanın bir kaç masa ve bilgisayar kurmanın masrafı ilk etapta cebinizde olması gerekir. Bunun haricinde ürün alacağınız bir sermayeniz olması gerekir. Ortalama 15.000-20.000 TL bir sermaye ile çok güzel projelere başlamanız mümkün. Tabi ki fikir çok önemli. Elinizden geldiği kadarı ile yaptığınız işi tam olarak oturtana kadar çevrenizdekilere bahsetmemeye çalışın. Siz daha işe girmeden art niyetli kişilerin sektörünüzde rekabet oluşturmasını istemiyorsanız tabi ki. Umarım faydalı bir yazı olmuştur bol kazançlar dilerim.

Hakkında 42f4596e59ea61608de2da3d7a3b1fd9

1988 Yılında İstanbul'un Kadıköy ilçesinde doğdum. Son 10 yıldır internet sektörü ile yakından ilgiliyim. 3 Yıldır özel bir Bilişim şirketinde çalışmaktayım. Kalan vaktimi KazancTeknikleri.net okuyucularına ayırıyorum. :)

One comment

  1. Verdiğiniz bilgiler için size çok teşekkür ederim. emeğinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

download how to set up payroll for waitresses in quickbooks 2019 quickbooks desktop enterprise 2019 deals where do i find where quickbooks premier 2019 release date newest quickbooks 2018 desktop pro download quickbooks software online can i upload my old 32 bit quickbooks into quickbooks 2019 after mojave the best does quickbooks desktop pro include payroll sale quickbooks desktop pro 2018 download trial where is download quickbooks 2018 desktop pro 3 user download buy newest quickbooks desktop pro 2018 gear icon quickbooks software online is there a seperate quickbooks enterprise accountants version 2019