Bayram ve Tatil Günlerinde Satış Olur mu?

reklamBirçok internet satıcısının aklındaki soru tatil günlerinde reklam verelim mi? Satış olur mu stresi yaşamaktadır. Bu konuya bir açıklık zamanı geldiğini düşünerek bu yazıyı yazma gereği duydum.

Sattığınız ürüne yada hizmete bağlı olarak ürününüzün reklamını bayram ve tatil günlerinde verebilirsiniz. Örneğin bir bankanın bayram kredisi kampanyası bayram günlerinde reklam verilmesi gerekir. Fakat ayakkabı, kol saati gibi ürünlerin satışı bayram günlerinde olmaz. Bunun sebebi insanlar alacakları kıyafetleri yada takıları bayram öncesinde almaktadır.

Bayram ve tatil gibi günlerde bir çok kişi gezerek pek interneti kullandığını düşünemeyiz. Hafta sonu ve tatil günlerinde genelde oyun siteleri yanı çocuklara yönelik siteler iş yapmaktadır. Bunun sebebi aile ziyareti dahil olsa çocukların bilgisayar başında oyun oynadığını biliyoruz.

Bu yüzden ürün ve hizmetinizin satışları hakkında grafikler çıkartarak hangi gün, hangi saat ve hangi illerde satıldığını öğrenmeniz gerekir. Bu istatistiklere göre hareket ettiğinizde reklam maliyetini düşürerek daha fazla kar oranı elde edersiniz. Doğru zamanda doğru reklamı vermek sizi bir adım öne taşıyacaktır.

Örneğin bir borsa ürünü satmak için oyun sitelerine reklam vermeniz size hiç bir şey kazandırmaz. Ama borsa sitesinde borsa ürünü reklamı vermeniz size çok daha iyi olumlu şekilde dönecektir. Umarım yazım faydalı olmuştur şimdiden hepinize bol kazançlı günler dilerim.

Hakkında 42f4596e59ea61608de2da3d7a3b1fd9

1988 Yılında İstanbul'un Kadıköy ilçesinde doğdum. Son 10 yıldır internet sektörü ile yakından ilgiliyim. 3 Yıldır özel bir Bilişim şirketinde çalışmaktayım. Kalan vaktimi KazancTeknikleri.net okuyucularına ayırıyorum. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

download how to set up payroll for waitresses in quickbooks 2019 quickbooks desktop enterprise 2019 deals where do i find where quickbooks premier 2019 release date newest quickbooks 2018 desktop pro download quickbooks software online can i upload my old 32 bit quickbooks into quickbooks 2019 after mojave the best does quickbooks desktop pro include payroll sale quickbooks desktop pro 2018 download trial where is download quickbooks 2018 desktop pro 3 user download buy newest quickbooks desktop pro 2018 gear icon quickbooks software online is there a seperate quickbooks enterprise accountants version 2019