E-ticaret Yapmak İsteyenlere Tüyolar

E-ticaretin Tüyoları

e-ticaret-tuyolari-1E-ticaret bir çok işletmenin Ya da bireylerin hedefi fakat doğru strateji kullanıldığı zaman para kazandırır. Peki bu doğru strateji nedir diye soracak olursanız hemen anlatmaya başlayım.

İlk olarak en önemli aşama sitenizin görünümü müşteriye kesinlikle güven vermesi ve kolay kullanılabilir olmasıdır. Örneğin sadece golf malzemeleri satmak için bir e-ticaret sitesi açıyorsanız ana renginizin yeşil olması gerekir. Çok daha hoş gözükür. Tabi ki iş görünümle bitmiyor.

Sitenizi hedeflediğiniz müşteri kitlesine tanıtabilmek için bir Google hizmeti olan Adwords reklam aracı kullanırsınız Ya da sitenize SEO yani Türkçe açılımı ile arama motoru optimizasyonu yaparsınız. Örnek vermek gerekirse Golf topu satıyorsanız o kategorinizin reklamını Google Adwords’te reklam verirsiniz. Ya da sitenize SEO hedef kategorinize arama motoru optimizasyonu yaparak Google sıralamalarında üst sıralara getirebilirsiniz.

SEO ve Adwords Avantajları ve Dez Avantajları

Adwords reklam ile ürün satışı yapmak istediğinizde tıklama başına maliyetleri ve reklam giderlerini iyi hesaplamanız gerekir. Sattığınız üründen reklam maliyetlerini de çıkartmanız gerekir. Fakat arama motoru optimizasyonu yaptığınızda bu işlem biraz pahalıya patlasada uzun süreli düşünenler için çok daha fazla kazandırır.

Sitenizin tasarımı ve seo hakkında ilgili ekibimiz ile çalışmak için bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Evden boşa zaman kaybetmek yerine sizde geleceğiniz için bir adım atmalısınız. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde internetten alışveriş oranının %760 oranında yükseleceğini belirten gözlemcilerin yanıldığını söyleyemeyiz. Çünkü bundan 5 yıl öncesinde şuan ki satış hacmini tahmin eden ekipten bahsediyoruz.

Umarım yazım sizin içinde etkili olmuştur. Sosyal ağlarda geçireceğiniz vakit yerine internetten bir girişim yaparak sizde geleceğin işine sahip olmalısınız. Şimdiden hepinize bol kazançlar hayırlı günler dilerim.

Hakkında 42f4596e59ea61608de2da3d7a3b1fd9

1988 Yılında İstanbul'un Kadıköy ilçesinde doğdum. Son 10 yıldır internet sektörü ile yakından ilgiliyim. 3 Yıldır özel bir Bilişim şirketinde çalışmaktayım. Kalan vaktimi KazancTeknikleri.net okuyucularına ayırıyorum. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir