Yazı Yazarak Para Kazanmak

Yazı Yazarak Para Kazanmak

İyazı yazarak para kazanma yollarıBlog yazarlığı Amerika ve Avrupa’ dan sonra son yıllarda ülkemizde de gündemde olan bir uğraşıdır. Blog Türkçe’ de günlük anlamına gelmektedir. Bazıları açtığı bloglarda maddi kazanç düşünmeksizin günlük hayat hikayelerini yazarken bazıları da maddi kazanç sağlamak amacıyla blog yazmaktadır. Sadece bir günlük gibi değil de bilgi aktarımı ya da uzmanlık gerektiren seçilen konularda yazarak maddi kazanç elde etmek mümkündür.

Blogların özgün ve güncel olması gerekmektedir. Bloglardan para kazanabilmek için bloğu kişiselleştirmemek gereklidir. Öncelikle istikrarlı olabilmeniz açısından kendinizi yeterli hissettiğiniz ilgili olduğunuz konularda yazmayı denemelisiniz. Para kazanma amacıyla bu işe başlayıp yarıda bırakmamanızı sağlar. Yazacağımız konuyu seçtikten sonra hangi yolla para kazanacağımıza karar vermeliyiz. Bloglar birçok reklam seçeneğiyle çalışabilir. Blogunuza Afilliate ( satış ortaklığı ) ya da reklam alarak para kazanabilirsiniz. Satış ortaklığı yaptığınız ürünü detaylı bir şekilde blogunuz da anlatabilirsiniz. Bu konu hakkında goomass eğitim kiti ile ilgili yazımı okuyabilirsiniz. Satış ortaklığı yaptığınız ürünün linkini blogunuzda vererek satılan üründen firmanın belirlediği oranlarda komisyon alabilirsiniz. Bloga reklam almakta bir kazanç yöntemidir. İçeriksel ya da gösterim bazlı reklamlar alınabilir. İçeriksel reklamda reklam firması içeriğinizi tarayarak size uygun reklamları verir. Sitenize bir kod eklemeniz istenir ve tıklama başı ücretlendirilir. Gösterim bazlı reklamlarda firmalar reklamı yayınlayanlara ücret öder. Gösterim bazlı reklamlar da soft reklam ve hızlı reklam gibi güvenilir sistemlere dahil olabilirsiniz. Eğer yüksek ziyaretçi oranına sahip değilseniz bu yöntemle para kazanmak zor olabilir. Sponsorluk sistemiyle de sitenize reklam verecek firmaları seçebilirsiniz. Bu yöntemle siteniz geliştikçe blogunuza ücretli reklam alabilirsiniz. Bu tarz bloglar genellikle büyük reklam ajanslarıyla çalışmaktadır. Blogunuzu satarak da gelir elde edebilirsiniz. Blogunuzu planlamak ve sağlam bir okuyucu kitlesine ulaşmasını sağladıktan sonra ilgili kişilere satabilirsiniz. Blogunuzdan ürün satışı da yapabilirsiniz. Anlaşmalı olduğunuz firmaların ürünlerini blogunuzdan pazarlayarak da kazanç elde edebilirsiniz.

Tüm bu seçenekler şartlar doğrultusunda sizinde yaratıcılığınıza bağlı olarak geliştirilebilir ya da farklı yöntemler bulunabilir. Kendinize uygun yöntemi bulup para kazanmayı deneyebilirsiniz. İnternetten para kazanma yolları en yaygın yollarından biri de anlatmış olduğumuz blog yazarlığıdır.

Hakkında 42f4596e59ea61608de2da3d7a3b1fd9

1988 Yılında İstanbul'un Kadıköy ilçesinde doğdum. Son 10 yıldır internet sektörü ile yakından ilgiliyim. 3 Yıldır özel bir Bilişim şirketinde çalışmaktayım. Kalan vaktimi KazancTeknikleri.net okuyucularına ayırıyorum. :)

One comment

  1. yazınız ok güzel olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

download how to set up payroll for waitresses in quickbooks 2019 quickbooks desktop enterprise 2019 deals where do i find where quickbooks premier 2019 release date newest quickbooks 2018 desktop pro download quickbooks software online can i upload my old 32 bit quickbooks into quickbooks 2019 after mojave the best does quickbooks desktop pro include payroll sale quickbooks desktop pro 2018 download trial where is download quickbooks 2018 desktop pro 3 user download buy newest quickbooks desktop pro 2018 gear icon quickbooks software online is there a seperate quickbooks enterprise accountants version 2019