Affiliate Marketing

Affiliate Marketing

affiliate-marketingAffiliate Marketing internette bir çok alanda yaygın olarak kullanılmaktadır. Affiliate Marketing kelimesinin dilimiz de bir çok karşılığı var, satış ortaklığı, iş ortaklığı, reklam ortaklığı gibi anlamlara gelir. Bu iş kısaca kazanç ortaklığıdır. Affiliate siteleri ya da firmaların özel affiliate programlarıyla seçtiğiniz ürünün reklamını yaparak kendi çabanızla tanıtarak satıştan pay alabilirsiniz. Affiliate Marketing online komisyonculuk ya da online iş ortaklığı olarak da düşünülebilir. Kazanç başına ödeme sağlanır. Bu sistemin işleyişinde satıcı, alıcı, affiliate sitesi ve satış ortağının çıkarları bulunmaktadır. Satış yapanın ürünün tanıtımını üstenmesiyle birlikte reklam ve pazarlama maliyetinden kurtulunur. Satış otakları da kendine ait olmayan bir ürünün satışından gelir sağla maktalardır. Müşteri satış ortakları aracılığıyla haberdar olmadığı bir ürünü, indirimleri ve kampanyaları kolaylıkla takip edebilir. Tüm dünya da oldukça ilgi gören bir sistemdir.

Tamamen yasal ve güvenilirdir. Affiliate network affiliate ürünlerin topluca bulunduğu sitelerdir. Bu tür siteler satış ortağıyla ürün sahibi arasında aracı konumundadır. Affiliate siteleri hem ürün sahibine hem de satış ortağına bir çok kolaylık ve avantaj sağlamaktadır. Ürün sahipleri bu siteler aracılığıyla müşterilerine ödeme seçenekleri ve güvenli alış veriş imkanı sunarlar. Affiliate siteleri aracılığıyla ürün sahipleri reklam masrafı ödememiş olmaktalardır. Satış ortaklarının paralarını alma güvencesi ürün çeşitliliğiyle daha çok para kazanması hedeflenir. Müşteri için güvenli ödeme iade durumunda garanti süresi sağlamak gibi kolaylıkları vardır. Özetle her şekilde güven esastır. Affiliate sisteminin her konumunda olan kişiler için kolaylık sağlamaktadır. Örnek olarak Clickbank verilebilir. Goomass eğitim kitide bu sektörde size ilk adımı attıracak tavsiye ettiğimiz eğitim setidir.

İnternetin olduğu her yerde yapılabilir olması büyük bir avantajdır. Bu işi internetin olduğu her yere götürebilirsiniz. Bilgisayar kullanabilen bir çok kişi için ek gelir olabilir ya da profesyonelleştikçe tam zamanlı çalışabilirsiniz. Özgür olduğunuz bir iştir. Çalışma saatlerini yıl içinde ki planlarınızı kendiniz belirlersiniz. 2-3 ay disiplinli bir çalışmanın sonunda sistem işlemeye başlıyor ve uzun saatler çalışmadan para kazandırmaya devam ediyor. Ödemeler aylık yapılıyor. Bu yöntem de internetten para kazanabileceğiniz tarzda bir iştir.

Hakkında 42f4596e59ea61608de2da3d7a3b1fd9

1988 Yılında İstanbul'un Kadıköy ilçesinde doğdum. Son 10 yıldır internet sektörü ile yakından ilgiliyim. 3 Yıldır özel bir Bilişim şirketinde çalışmaktayım. Kalan vaktimi KazancTeknikleri.net okuyucularına ayırıyorum. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

download how to set up payroll for waitresses in quickbooks 2019 quickbooks desktop enterprise 2019 deals where do i find where quickbooks premier 2019 release date newest quickbooks 2018 desktop pro download quickbooks software online can i upload my old 32 bit quickbooks into quickbooks 2019 after mojave the best does quickbooks desktop pro include payroll sale quickbooks desktop pro 2018 download trial where is download quickbooks 2018 desktop pro 3 user download buy newest quickbooks desktop pro 2018 gear icon quickbooks software online is there a seperate quickbooks enterprise accountants version 2019