İnternetten Ürün Alım Satımı İle Para Kazanma Yolları

İnternetten Ticaret Yapma Tavsiyeleri

Çevrenizde internet üzerinden ürün alım satımı yaparak para kazanan insanlar duymuş olabilirsiniz. Peki hiç düşündünüz mü insanlar internet üzerinden ne alıp satarak para kazanıyor olabilirler? Yurt dışının Gittigidiyor‘u yani Ebay üzerinden ürün alarak Türkiye’de satarak para kazanmanız mümkün fakat bazı püf noktalar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

urun-alim-satimi-internetten-kolay-para-kazanma-yollari-1
Özellikle motorsiklet ve araba parcaları yurt dışında daha ucuz olduğu için çoğu yedek parçacılar yurt dışından parça alarak Türkiye’de diğer parçacılara piyasada ki toptancılardan ucuza satıyorlar. Türkiye’de toptancılara 200 liraya gelen bir parçayı ebay.com sitesinden satın alarak kargo ile birlikte maximum 140 liraya elinize ulaşır. Durum böyle olunca birazcık ingilizce ve internet bilgisine sahip olan parçacılar yurt dışından aradıkları parçayı ucuza getirerek kazançlarını ikiye katlıyorlar. Diğer tarafta ise bilgisayar ve internet bilgisine sahip olmayan satıcılar ürünü satın alıp Türkiye’ye getiren kişilerden 170 liraya alırlar. Bu şekilde iki yıldır oluşmuş bir döngü var. Burada dikkat etmeniz gereken nokta aldığınız ürün 100 doların üstünde olmaması gerekir. 100 Doların üzerinde olan ürünlerin çoğu gümrükte takılır ve elinize ulaşmaz. Eğer satın alacağınız ürünün fiyatı yüksek bir rakam ise ürün sahibi ile iletişime geçip faturayı 100 doların altında kesmesini isteyebilirsiniz.

Bahsettiğimiz döngüyü e-ticaret sistemine aktarıp ticaret yapmanızda mümkündür. En çok satılacak ürünlerden belirli sayıda stok yaparak bir e-ticaret sitesi kurdurup satış yapmaya başlayabilirsiniz. Bu sayede ürünü satacağınız hedef kitle sadece tanıdıklar olmaktan çıkıp tüm Türkiye’yi hedef kitle olarak belirleyebilirsiniz. Belirlediğiniz hedef kelimelerin reklamını Google reklam servisi olan adwords ile reklamını vererek web sitenize doğrudan ne aradığını bilen bir hedef kitle toplamış olursunuz. Tabi ki bu işlemde satışlarınızın doğrudan artmasına yardımcı olacaktır. İlk etapta belirli sayıda ürün satın alıp reklam vererek deneyip kendinizin sektördeki yoğunluğu görmesini isterim. İnternetten para kazanma yolları sınırsız sayıdadır her sektörü internete çevirerek para kazanabilirsiniz. Hepinize bol kazançlar dahice fikirler diliyorum.

Hakkında 42f4596e59ea61608de2da3d7a3b1fd9

1988 Yılında İstanbul'un Kadıköy ilçesinde doğdum. Son 10 yıldır internet sektörü ile yakından ilgiliyim. 3 Yıldır özel bir Bilişim şirketinde çalışmaktayım. Kalan vaktimi KazancTeknikleri.net okuyucularına ayırıyorum. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

download how to set up payroll for waitresses in quickbooks 2019 quickbooks desktop enterprise 2019 deals where do i find where quickbooks premier 2019 release date newest quickbooks 2018 desktop pro download quickbooks software online can i upload my old 32 bit quickbooks into quickbooks 2019 after mojave the best does quickbooks desktop pro include payroll sale quickbooks desktop pro 2018 download trial where is download quickbooks 2018 desktop pro 3 user download buy newest quickbooks desktop pro 2018 gear icon quickbooks software online is there a seperate quickbooks enterprise accountants version 2019